
'Innovatie is onze enige constante': Patrick Molleman over zijn eerste 100 dagen bij Global
Dit interview stond eerder op Adformatie.
Op 24 juli 2025 tikte je je eerste 100 dagen aan als Managing Director van Global. Gefeliciteerd! Wat viel je op toen je binnenkwam, wat neem je mee uit die eerste periode en waar wil je écht het verschil maken?
Wat me meteen opviel toen ik bij Global binnenkwam, was de energie. Er zit echt ondernemerschap in deze club. Iedereen kijkt met een positieve blik naar wat wél mogelijk is en probeert op zijn of haar manier impact te maken op de business. Daar krijg ik echt veel energie van. Global is gewoon een fantastische groep mensen bij elkaar, met een sterke cultuur en een heel eigen, tof DNA. Het is echt een feestje om daar onderdeel van te zijn en een eer om er leiding aan te mogen geven.
Je nam het stokje over van Eric Kip, hij was jarenlang het gezicht van Global. Hoe heb je die overgang ervaren – en welke elementen uit zijn leiderschap neem je mee in jouw koers?
Ik heb grote schoenen te vullen, Eric heeft het echt fantastisch gedaan en onder zijn leiderschap is Global enorm gegroeid. Ik denk dat ik wel een ander soort leider ben, maar waar we elkaar echt in vinden, is het geloof dat je in een segment als Out-of-Home het marktleiderschap moet pakken én benutten om impact te maken.
Wat Eric goed heeft gezien is dat deze categorie op slot zat en door hard te groeien creëer je ruimte voor innovatie en ontwikkeling. Iets wat broodnodig is om de gehele categorie te laten groeien.
Je hebt zelf op verschillende plekken in de media gezeten. Wat heeft je het meest verrast in de wereld van buitenreclame?
Ja, dat is toch wel de enorme dynamiek van de branche. Ik had vooraf niet verwacht dat het zo’n enorm tempo zou hebben en dat er zoveel bewegende panelen zijn waar je dagelijks mee te maken hebt: van aflopende concessiecontracten tot nieuwe kansen in retail, van onderhoud en operations tot commerciële uitdagingen… En dan hebben we ook nog een nieuw onderzoek dat dit jaar wordt opgenomen in NMO, de verdere digitalisering, ontwikkelingen in data en technologie én lokale wetgeving en reclameverboden. Het is niet saai kan ik je vertellen... Gelukkig maar.
Global loopt al jaren voorop in digital out-of-home. Hoe zorgen jullie ervoor dat buitenreclame structureel wordt meegenomen in de mediamix en hoe zie je dit de komende jaren ontwikkelen?
Voor onze categorie is het cruciaal dat we harder innoveren dan welke branche dan ook binnen het totale ecosysteem. Global is de marktleider, dus dat betekent dat wij de kar zullen moeten trekken op het gebied van innovatie. Dat is een grote opdracht, maar wél een die ons past als een jas.
Als je terugkijkt dan zie je dat (Digital) Out-of-Home de afgelopen jaren echt stappen heeft gezet. Echter, wat gisteren nog vernieuwend was is nu alweer achterhaald. Dat betekent dat we de komende jaren nóg meer tijd, geld, energie en mensen moeten investeren in innovatie. Vooral op het gebied van data, technologie, programmatic en outcome-based modellen.
Dat is wat adverteerders, concessie partners en bureaus van ons verwachten en dat is ook waar we de komende tijd, samen met onze partners, hard op gaan inzetten.
Verandering is van iedere tijd, het spreekwoord is niet voor niets dat verandering de enige constante is in onze branche, en dat onderschrijf ik. - Patrick Molleman
Van economische onzekerheid tot veranderend mediagedrag: de markt staat onder druk. Hoe speelt Global hierop in en wat vraagt dat van jou als leider?
Verandering is van iedere tijd, het spreekwoord is niet voor niets dat verandering de enige constante is in onze branche, en dat onderschrijf ik.
In een markt die voortdurend in beweging is, is het belangrijk om niet telkens achter de waan van de dag aan te rennen, maar te bouwen aan een stevige strategie die gericht is op lange termijn groei.
Het zal je niet verbazen dat innovatie daarin een centrale rol speelt, naast onze mensen, onze partners en onze assets natuurlijk. Innovatie maakt ons wendbaar en flexibel, eigenschappen die cruciaal zijn om succesvol te blijven in een dynamische omgeving.
Voor mij als leider vraagt dat om doorzettingsvermogen, visie op de lange termijn, en vooral: vertrouwen in de mensen om me heen. Ik geloof sterk in de kracht van het collectief. Daarom wil ik me omringen met mensen die slimmer en beter zijn dan ikzelf. Op die manier bouwen we samen aan een bedrijf van reuzen en zijn we in staat om de markt te blijven overtreffen.
Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol binnen media en buitenreclame. Global zet al flinke stappen: van 1000 sedum-daken tot gerecyclede posters, van groene stroom tot een B Corp-propositie. Wat is volgens jou de volgende logische of misschien wel radicale stap?
Out-of-Home is al jaren één van de mediumtypes met de laagste carbon footprint en binnen die categorie loopt Global voorop als het gaat om duurzaamheid. Ondanks die sterke voorsprong ten opzichte van andere media, blijven we volop innoveren. Duurzaamheid is geen vinkje, maar een continu proces. Onze moederorganisatie in de UK speelt daarin een sleutelrol: zij kunnen op schaal innoveren en delen die kennis en oplossingen met het hele netwerk. Daardoor kunnen wij lokaal nóg meer impact maken op dit belangrijke thema.
We kunnen geen moment stilzitten, want stilstaan is in deze branche simpelweg achteruitgaan.- Patrick Molleman
Technologie en innovatie gaan razendsnel. Welke ontwikkelingen houden jullie in de gaten en hoe zorg je dat vernieuwing ook echt waarde toevoegt, voor klanten én voor Global?
Innovatie is ons bestaansrecht. We zetten daar vol op in en gelukkig wordt dat ook gezien en gewaardeerd door de markt. Maar we kunnen geen moment stilzitten, want stilstaan is in deze branche simpelweg achteruitgaan.
Daarom werken we in hoog tempo aan een sterkere technische infrastructuur, zodat we steeds beter in staat zijn om data te koppelen aan onze assets. Denk aan het combineren van verschillende databronnen, inclusief first-party data van klanten en partners, met bestaande bronnen zoals BRO en straks ook NMO. Zo kunnen we nog gerichter targeten en uiteindelijk ook sturen op echte outcomes.
AI gaat daar een cruciale rol in spelen. Het helpt ons om deze ontwikkelingen sneller en slimmer vorm te geven. Daarnaast zijn we volop bezig met dynamic pricing en yield optimalisatie, gekoppeld aan onze programmatic propositie. Alles met als doel: meer efficiëntie en effectiviteit, in real time, voor bureaus én hun adverteerders.
Global is internationaal actief, maar ook sterk lokaal geworteld. Hoe bewaak je de balans tussen internationale slagkracht en lokale relevantie?
Global is een waanzinnig bedrijf met een hele sterke drang om de beste te zijn in wat ze doen. Die instelling zorgt ervoor dat er heel veel wordt geïnvesteerd in innovatie. Dan is het fijn dat de internationale moeder, die veel groter is dan wij lokaal, een groot deel van de investering op zich neemt en ons daarin faciliteert.
Global is al jaren betrokken bij VIA, onder meer als jaarpartner. Wat is volgens jou de waarde van een branchevereniging in een tijd waarin bureaus, adverteerders en exploitanten steeds nauwer samenwerken?
VIA is een belangrijk orgaan binnen de industrie die niet alleen voor verbinding zorgt maar ook een sturende rol heeft op het gebied van inhoud, educatie en innovatie. Daarnaast is het mooi om te zien dat we als gehele industrie naast elkaar kunnen opereren om de wereld net een beetje beter en slimmer te maken, dat was vroeger ondenkbaar, maar nu echt realiteit. VIA speelt daar een hele belangrijke rol in.
Welke ambities heb je voor Global Nederland en wat hoop je eind 2025 bereikt te hebben?
Als marktleider hebben we eigenlijk maar één ambitie en dat is dat we onze categorie willen laten groeien. Het is een beetje eentonig, maar de weg daarnaartoe is innovatie, dus onze ambitie voor 2025 is dat we de markt willen laten groeien over de as van innovatie die we vervolgens realiseren in nauwe samenwerking met onze partners.
Tot slot: als je één boodschap mocht meegeven aan de VIA-achterban, wat zou je dan willen zeggen?
Wees lief voor elkaar en kijk een beetje naar elkaar om.